امروز: یکشنبه 28 بهمن 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

خوشنویسی

خوشنویسی دسته: آموزشی
بازدید: 6 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 9 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 4

قاعده اصول 12 گانه خوشنویسی اصول به معنی ریشه ها و پایه هاست و در اصلاح عبارت است از حسن تشكیل مفردات حروف و استحكام و اعتدال آنها تا یاء از حیث قوت ضعیف – سطح – دور صعود مجازی و حقیقی و مجازی – اصول – كرسی – تركیب – و شان بطوریكه در حلقه ها و گره ها و ارسال حق هر یك به كمال ادا گردد

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

قاعده اصول 12 گانه خوشنویسی

اصول به معنی ریشه ها و پایه هاست و در اصلاح عبارت است از حسن تشكیل مفردات حروف و استحكام و اعتدال آنها تا یاء  از حیث قوت- ضعیف – سطح – دور- صعود مجازی و حقیقی و مجازی – اصول – كرسی – تركیب – و شان بطوریكه در حلقه ها و گره ها و ارسال حق هر یك به كمال ادا گردد.

1-تركیب باید حروف و كلمات را طوری قرارداد كه چشم از دیدن آن احساس رضایت كند و قلب آرامش بخشد در خط نباید خلوت و و جلوت دیده شود بلكه باید مناسب باشد. بین حروف و كلمات باید فاصله ها به اندازه یكسان دیده شود ابعاد منطقی – معنوی كه ایمان و اعتقاد قلبی هنرمند را به دنبال دارد ایجاد شود تركیب یا composition جایگاه مهمی در خوشنویسی دارد یك تابلوی هنری همیشه در نگاه اول ارزیابی می شود و اگر اجرا خیلی فنی باشد اما كل ناهماهنگ انجام گرفته باشد.

اثر هنری بی اعتبار می شود و عكس آن هم صدق دارد. در واقع می توانیم تركیب رااز آمیزش معتدل و موفق حروف – كلمه – جمله – سر و در سطر به هم بیشتر و خوبیی اوضاع كمی انها – به طوریكه خوش آیند طبع سلیم و ذوق مستقیم می گردد و در تركیب حسن مهم است.

تركیب در حروف و كلمه را تركیب جزئی و تركیب در جمله و مصراع و در سطر را تركیب كلی می نامند.

در تركیب مدات به اندازه های مطلوب به  جا و مورد خود به كار و در نظم و اعتدال داشته باشد.

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : خوشنویسی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر