امروز: دوشنبه 29 بهمن 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود پاورپوینت پی سی آر

دانلود پاورپوینت پی سی آر دسته: علوم پزشکی
بازدید: 6 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 43 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 12

در این فرایند الیگونوکلئوتیدهای مصنوعی که مکمل ردیف شناخته شده و انتهای قطعه مورد نظر دی ان ای هستند، به عنوان آغازگر مورد استفاده قرار می گیرند این همانندسازی فرایندی انزیمی است که توسط انواع مختلفی از انزیم های پلیمراز صورت می گیرد

قیمت فایل فقط 18,700 تومان

خرید

نشانگرهای دی ان ای مبتنی بر واکنش زنجیره ای پلیمراز

واکنش زنجیره ای پلیمراز که معمولا به اختصار پی سی آر خوانده می شود روشی بسیار قوی است که تکثیر ردیف منتخبی از مولکول یک ژنوم را تا چندین میلیون برابر در کمتر از نیم روز امکانپذیر می کند. اما این فرایند زمانی امکان پذیر است که دست کم ردیف کوتاهی از دو انتهای قطعه دی ان ای موردنظر معلوم باشد.

در این فرایند الیگونوکلئوتیدهای مصنوعی که مکمل ردیف شناخته شده و انتهای قطعه مورد نظر دی ان ای هستند، به عنوان آغازگر مورد استفاده قرار می گیرند. این همانندسازی فرایندی انزیمی است که توسط انواع مختلفی از انزیم های پلیمراز صورت می گیرد.

واکنش زنجیره ای پلیمراز در سال 1983 توسط کری مولیس ابداع گردید. وی به دلیل همین اختراع در سال 1993 موفق به دریافت جایزه نوبل در رشته بیوشیمی شد.

روش پی سی ار نخستین بار توسط محققان ستوس برای تکثیر دی ان ای بتاگلوبین انسان و تشخیص بیماری کم خونی داسی شکل مورد استفاده قرار گرفت.

به کمک این روش نزدیک به 5 کیلوباز از ژنوم را بدون هیچ مشکلی می توان تکثیر نمود.

الیگونوکلئوتیدها یا آغازگرها پس از اتصال به رشته الگو برای توسعه رشته دی ان ای جدید در دو جهت مخالف عمل می کنند.

با انتخاب صحیح جایگاه اتصال آغازگر و شرایط مناسب واکنش ، رشته جدید دی ان ای ساخته خواهد شد.

شانگرهای مبتنی بر واکنش زنجیره ای پلیمراز از توالی الیگونوکلئوتیدی به عنوان آغازگر برای تکثیر قطعه خاصی از دی ان ای استفاده می کنند.

روش های مختلف در این گروه ، در طول و توالی آغازگرها، سختی شرایط پی سی آر و روش های جداسازی و آشکار کردن قطعات بایکدیگر فرق دارند. همچنین انگشت نگاری ایجاد شده می تواند بر پایه دی ان ای یا ار ان ای باشد. 

قیمت فایل فقط 18,700 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت پی سی آر , پاورپوینت پی سی آر , بیوتکنولوژی پی سی آر , پاورپوینت پی سی آر در رشته بیوتکنولوژی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر