امروز: سه شنبه 29 بهمن 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق مدیریت اطلاعات به روش XML

دانلود تحقیق مدیریت اطلاعات به روش XML دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 21 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 24

امروزه بیشتر شركتها در صنایع مختلف از مول Relational یا (RDBMS) برای ذخیره كردن و مدیریت اطلاعات مهم كاری و شغلی استفاده می كنند در حقیقت سه عرضه كننده مهم Data Base بزرگترین شركتهای نرم افزاری در كل دنیا هستند

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

امروزه بیشتر شركتها در صنایع مختلف از مول Relational یا (RDBMS) برای ذخیره كردن و مدیریت اطلاعات مهم كاری و شغلی استفاده می كنند. در حقیقت سه عرضه كننده مهم Data Base بزرگترین شركتهای نرم افزاری در كل دنیا هستند، oracle، CBM (DB2)، Microsoft (S21 Server) در طول 4 سال گذشته XML به طور غیر قابل بحثی هم برای تبادل داده ها و هم برای مدیریت contentها به صورت استاندارد درآمده است. بنابراین بسیاری از توسعه‌دهندگانData Base و Applicationها با این مساله روبرو شده اند كه داده های XML را به شكل relational تبدیل كنند.

بعد از اینكه دلایل imput كردن (اكیومنتهای XML به Relational Data Base را مطرح كردیم، با استفاده از مثالهای ساده به صورت مفهومی شرح خواهیم داد كه چگونه هر XML Document را به Relational Data Base map كنیم، در بخش آخر كه به توسعه دهندگان Java اختصاص می یابد شرح خواهیم داد كه چگونه XML را به طول رابطه ای Data Base مپ كنیم، JDBC و SAXAPI برای هر برنامه‌نویس یك راه جهانی برای mport كردن داكیومنتهای XML به مدل رابطه‌ای پایگاه داده فراهم
می كنند.


I. مبانی XML/ RDB

چرا Data Base های رابطه ای و  XML تكمیل كننده یكدیگر هستند به جای اینكه در رقابت با یكدیگر باشند؟  XML تاثیر بسیار وسیعی روی تكنولوژی صنعت داشته است تا آنجا كه بسیاری فكر می كنند Data Base های XML سرانجام جایگزین بیشتر RDBMS های رایج خواهد شد. حالا كه حرفه ای های IT شروع به پیاده سازی راه حلهای قابل دوام برای XML كرده اند در این زمینه هیجان و برانگیختگی برای تلاش به وجود آمده است.

با توجه به این تكنولوژی جدید به این نتیجه می رسیم كه XML و RDBMS می‌توانند به عنوان تكنولوژیهای تكمیل كننده هم مطرح شوند در واقع بهایی كه برای استفاده هوشمندانه از این دو تكنولوژی پرداخته می شود قابل توجه است برای اینكه توانایی های منحصر به فرد این دو دارای جنبه های بسیار متنوعی است.

Relational Data Base ها بلند آوازه هستند به خاطر قابلیت جستجو، استفاده از SQL و برای پرس و جوی موثر و كارایی چون از indexها استفاده می كند آنها Data را به طور كار آمدی ذخیره می كنند بدون هیچ افزدنگی. چون هر واحد از اطلاعات در یك مكان ذخیره شده است (نرمال سازی).

قابلیت اطمینان آنها و قابلیت سنجش آنها برابر است و می توانند در دسترس باشند برای تعداد زیادی از كاربردهای همروند به علاوه با استفاده از مكانیزم های loclcing و caching دارای مدیریت قوی و جنبه های امنیتی بالایی هستند.

هرچند با وجود ابتكارات اخیر در زمینه  XML و تكامل استانداردهای پدید آمده جدید مثل xquerg هنوز هم  XML از رقابت با تكنولوژی كامل و چندین ساله‌ای مانند RDBMS به عنوان یك قالب برای Data Base دور است.

Abstract كردن دستورالعملهای قابل خواندن توسط ماشین به متنهای قابل خواندن توسط انسان بدون قیمت به دست نمی آید و XML هنوز به عنوان مخزن ذخیره سازی Data و مكانیزم دسترسی كم بازده است توانایی های XML در جنبه های مختلفی قرار گرفته اند.

1- Text Base است. 2- قابل خواندن توسط انسان است. 3- مستقل از Platform است و 4- Open Standard است در واقع برای همه Systemها كم كم به صورت Lingua France در می آید.

ماهیت خود تشریح كننده آن باعث می شود كه داده های ساخت یافته را بدون هیچ اطلاعات اضافی تشریح كند.

ساختار آن اصلی است. و برای یك سند XML باعث صحت و درستی انتقال و ارائه بیشتر آن می شود. اینكه بیشتر از هر استاندارد دیگری قابلیت درك شدن مستقیم را دارد از پیش معلوم است كه در آینده به دلیل قابلیت اطمینان، قابل سنجش بودن و كارایی بالایی Save شدن Dataها در مول Relational حالا دیگر ضروری است كه بتوانیم  XML را به Relational Data Base، map كنیم.

2- چرا مستندات  XML را به Relational Data Base، import كنیم؟

a- تبادل داده ها

حرفه ها در سراسر صنایع بر این تلاش هستند كه XML را سازگار كنند با اینكه Data را بین Application ها (A2A) و سازمانها (B2B) به اشتراك بگذارد XML یك راه بدیهی است برای سیستمهای ناهمگن (Heterogenous) كه داده ها را در شبكه به اشتراك بگذارند. به علاوه به عنوان روش استانداردی برای ارسال و دریافت داده ها توسط شركتهای نرم افزاری پذیرفته می شود. در واقع پیام رسانی XML به صورت تصاعدی جایگزین قالب اختصاصی EDI می شود به منظور انجام معاملات Bussiness to Bussiness ماهیت خود تشریحی  XML باعث تبادل آسان تراكنشی اطلاعات بین شركای حرفه ای سیستمهای ناسازگار می شود، بنابراین به طور كلی ارتباطات B2B را آسان می كند و آن را جایگزین EDI می كند.

b-  XML Data Repositorg

جنبه پرس و جویی قدرتمند RDBMS می توانند مثل یك اهرم به كار رود هنگام تجزیه سندهای بزرگ  اگر اندازه فایلهای XML از یك حد مشخصی تجاوز كند یا خیلی زیاد باشد، سودمند است كه اطلاعات را به قالبی كه بتواند به طور موثر بازیابی شود، تبدیل كنیم.

بزرگترین رقیبان در زمینه XML Data Base، Oracle، S2L Server هستند.

متاسفانه اینترفیس RDMS XML از یك فروشنده به فروشنده دیگر متفاوت است و قابل حمل نیست.

فایل ورد 24 ص

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

برچسب ها : مدیریت اطلاعات , روش XML , مدیریت داده ها , ذهیره و مدیریت داده

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر